Ministère de la culture Inrap

Warmińsko-mazurskie, Elbląg

Truso Fest - wikiński festiwal wody i ognia

Free of chargeSaturday 17 June

  • Handicap mental

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
Bulwar Zygmunta Augusta 11
82-300 Elbląg

www.muzeum.elblag.pl
add

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu to najstarsze muzeum na Warmii i Mazurach oraz jedna z najciekawszych instytucji kulturalnych w rejonie północnej Polski, która w swoich zbiorach posiada ok. 115 tys. muzealiów. Muzeum mieści się w centrum zabudowy elbląskiego Starego Miasta. Jego siedzibę stanowią: budynek wschodni Podzamcza oraz budynek zachodni – Gimnazjum. W zabytkowych obiektach można podziwiać gromadzone od ponad 150 lat eksponaty, pochodzące z okolicznych stanowisk archeologicznych, m.in. średniowiecznych założeń staromiejskich, dawnej wikińskiej faktorii handlowej Truso oraz gockiej nekropolii w Weklicach. Prace wykopaliskowe, prowadzone na niespotykaną w Europie skalę sprawiają, że z każdym rokiem zbiory muzealne powiększają się o tysiące kolejnych przedmiotów.

Show

Show

Truso Fest - wikiński festiwal wody i ognia

17 czerwca w Elblągu odbędzie się festiwal archeologiczny pod znakiem Truso – jedynej wikińskiej osady na terenie dzisiejszej Polski. Nawiązując do tradycji związanych z kowalstwem, metalurgią i szkutnictwem mieszkańców Truso, zapraszamy na wyjątkową podróż w czasie wokół dwóch żywiołów – wody i ognia!
Dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu zamieni się w żywą osadę z epoki wikingów. Na gości czekać będą pokazy produkcji ozdób metalowych, wytopu żelaza i technik tkackich. Ponadto na miejscu pojawią się członkowie grup rekonstrukcyjnych, którzy przygotują wikińskie obozowisko.
Goście imprezy będą mieli możliwość odbycia rejsów wikińską łodzią Freya II wraz z załogą po rzece Elbląg. Imprezę otworzy rowerowy rajd z Elbląga do Truso.

Free

Saturday 17 June de 12:00 à 18:00

General public

Accessibility

Mental disability

Podnośniki dla wózków inwalidzkich, toalety dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową, miejsca wypoczynku

Press contact:

Agnieszka Sławińska

a.slawinska@muzeum.elblag.pl

+48 55 232 72 73

-->