"Przeszłość wydobyta z ziemi", "Szare jak ziemia, barwne jak pamięć" - tytuły wystaw stałych jasno wskazują czego możemy spodziewać się odwiedzając Muzeum. Zbiory muzeum to przede wszystkim wytwory działalności człowieka. Placówka gromadzi eksponaty związane z prehistorią regionu (zabytki archeologiczne z czasów rzymskich, wczesnego średniowiecza) oraz kulturą ludową i etnografią ziemi łódzkiej. Posiada bogatą kolekcję numizmatów prezentowanych na stałej wystawie oraz ciekawą prezentację obrzędowości ludowej. Poza zbiorami dokumentującymi pradzieje i kulturę ludową naszego kraju, placówka posiada eksponaty z Afryki, Ameryki i Azji.

Workshop
Mały archeolog –warsztaty rodzinne
Dowiemy się kim jest archeolog. Poznamy tajniki jego pracy. Zagramy w „Alfabet archeologów”- grę stworzoną przez nasze muzeum. To warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich opiekunów. Podczas tych spotkań w ciekawy sposób odkrywamy zasoby naszego muzeum.
Zapisy: Obowiązują zapisy drogą mailową: edukacja@maie.lodz.pl
15.00 PLN
Friday 16 June de 16:30 à 17:30
Family
AccessibilityVisual disability, Hearing disability, Mental disability

Exhibition
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Między Słupią a Wierzycą…”
Prezentowane na wystawie zabytki to głównie naczynia grobowe tzw. popielnice twarzowe, będące charakterystycznym elementem wyposażenia grobów kultury pomorskiej.
Pradziejowi „artyści”, twórcy takich popielnic, modelowali na szyjach naczyń schematyczne wyobrażenie twarzy, w postaci zaznaczonych brwi, oczu, nosa, ust i uszu. Często w uszach były mocowane kolczyki z paciorkami szklanymi, bursztynowymi, a niekiedy także drobnymi łańcuszkami.
12.00 PLN
Friday 16 June de 16:30 à 17:30
Adults
AccessibilityVisual disability
Press contact:
Liliana Misiak-Kuźbik
liliana.misiak@maie.lodz.pl
793903066