Ministère de la culture Inrap

The program of my region

Select your region or print the program.

15 results
Panevėžys, Biržai

Biržų krašto muziejus „Sėla"

J. Radvilos g. 3, Biržai, LT-41175

https://www.birzumuziejus.lt/

Renginio metu Jūsų laukia pasižvalgymas po „Sėlos“ muziejaus, kuris yra įsikūręs Biržų pilyje, archeologijos ekspozicijas, muziejinių vertybių saugyklas. Pilies kieme vyks edukacijos. Turėsite galimybę apsilankyti muziejaus restauravimo dirbtuvėse.

Panevėžys, Panevėžys

Panevėžio kraštotyros muziejus

Vasario 16-osios g. 23,
LT-35185, Panevėžys

www.paneveziomuziejus.lt

Panevėžio kraštotyros muziejus kaupia, saugo, restauruoja ir populiarina Panevėžio krašto istorijos bei kultūros vertybes. Muziejaus misija: kartu keliauti laiku atminties ir pažinimo takais, suteikiant saviraiškos, augimo ir bendravimo galimybes, vardan ateities ugdyti pilietiškumą, pasididžiavimą savo kraštu iki paskutinio atodūsio.
Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad muziejaus veiklos objektas yra praeities tyrimas, o iš tikrųjų, naudojantis paveldu, jo misija yra aktyviai veikti dabartinę visuomenę, puoselėti jos tapatybę ir kultūrą. Muziejus yra viena aktyviausių ir lankomiausių Panevėžio kultūros įstaigų, o muziejininkų indėlis į miesto bendruomenės gyvenimą yra labai svarbus ir svarus.

Workshop

Edukacinė programa ,,Akmens amžiaus detektyvai“
Akmens amžiaus detektyvų klubas domėsis, ką reiškia gyventi akmens amžiuje. Atlikdami įvairius darbus ir užduotis, edukacinėje programoje sužinosime, kuo vertėsi, kaip atrodė, kuo maitinosi akmens amžiaus žmonės. Užsiėmimai nemokami, būtina išankstinė registracija.

Free

Friday 16 June de 10:00 à 11:00

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Primary, Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Discovery tour

Ekspozicijos „Nuo priešistorės iki modernėjančio miesto“ pristatymas
Panevėžio kraštotyros muziejaus archeologijos ekspozicijoje bus pristatyti eksponatai nuo pačių seniausių laikų – akmens amžiaus – iki XVI a. Lankytojai susipažins su daugiau kaip 370 vnt. archeologinių radinių ir muzealijų iš muziejaus saugyklų bei naujausių archeologinių tyrimų. Renginys nemokamas, būtina išankstinė registracija.

Free

Saturday 17 June de 11:30 à 12:00

Children, Family, Adults, General public, Schoolchildren

Schoolchildren :

Preschool, Primary, Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Mobility issues / wheelchair

Guided tour

Ekskursija dviračiais „Po Berčiūnų ir Papušių archeologinius paminklus“
Dviratininkai, lankydami paveldo objektus ir klausydami įdomių istorijų, nuvažiuos apie 30 kilometrų. Susipažins su Pažalvaičių, Berčiūnų pilkapiais, jų istorija, radiniais. Aplankys Papušių piliakalnį, pasigrožės Nevėžio vidurupio vingiais. Žygio maršrute parduotuvių ir kavinių nėra gausu, maitinimas nenumatytas, valgyti reikėtų įsidėti patiems. Turėkite savo dviratį, patogiai apsirenkite, važiuokite laikantis kelių eismo taisyklių. Būtina išankstinė registracija. Trukmė 3-4 val.

Free

Saturday 17 June de 12:00 à 15:00

Family, Adults, General public, Schoolchildren

Schoolchildren :

Preschool, Primary, Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Panevėžys, Rokiškis

Rokiškio krašto muziejus

Tyzenhauzų g. 1, Rokiškis

https://www.muziejusrokiskyje.lt/

Renginio metu lankytojai pasivaikščios po senąją Rokiškio dvarvietę ir susipažins su jos istorija, čia vykdytais archeologiniais kasinėjimais. Šalia senosios dvarvietės vyks įvairios edukacijos. Visi renginiai vyks senosios dvarvietės teritorijoje, šalia Rokiškio dvarui priklausančio buvusio dvaro bravoro.

Discovery tour

Ekskursija po senosios Rokiškio dvarvietės teritoriją
Rokiškio miesto gyventojus ir svečius pakviesime į nemokamą ekskursiją po senąją Rokiškio dvarvietę, kurios metu papasakosime kaip dvaras atrodė XVI-XVIII a., taip pat apie joje vykdytus archeologinius tyrimus, pristatysime įspūdingiausius radinius.

Free

Saturday 17 June de 10:00 à 11:00

General public

Workshop

Edukacinės dirbtuvės senojoje Rokiškio dvarvietėje
Lankytojus kviesime į orientacinį žaidimą po senąją dvarvietę. Lankytojai naudodamiesi paruoštu žemėlapiu, ieškos paslėptų taškų, kuriuose ras lipdukų fragmentus. Surinkus visus paslėptus lipdukus, lankytojai surinks archeologinių tyrimų metu rastą koklį. Taip pat lankytojus kviesime dalyvauti edukacinėse veiklose - šaudyti iš lanko, pasigaminti žalvarinius papuošalus ar molinius reikmenis.

Free

Saturday 17 June de 11:00 à 13:00

General public

Šiauliai, Kelmės rajonas

KRAŽIŲ M. K. SARBIEVIJAUS KULTŪROS CENTRAS

Kolegijos g. 5, Kražiai, Kelmės r.

www.kraziai.lt

Kražiai - vietovė pirmą kartą paminėta 1253 metais. Per ilgą miestelio gyvavimą vyko įvairūs procesai. Tai ir pirmoji Žemaitijos sostinė. Vieta svarbi krikščionybės plėtrai į Žemaitiją. Čia jėzuitai įsteigė aukštesniojo mokslo įstaigą - kolegiją. Šis nedidelis miestelis išgarsėjo 1893 m., kada vietos žmonės gynė bažnyčią nuo carinės Rusijos valdžios.

Lecture

2022 m. Kražiuose vykdytų archeologinių tyrimų pristatymas
2022 m. Kražių miestelyje vykdytų detalieji archeologiniai tyrimai. Tyrimams vadovavo archeologas Petras Dobeikis. Jis pristatys ką tyrimų metu pavyko atrasti.

Free

Saturday 17 June de 11:00 à 12:00

General public

Šiauliai, Šiaulių miesto

Šiaulių istorijos muziejus

Aušros al. 47, Šiauliai

Šiaulių istorijos muziejuje lankytojai išvys atvirų saugyklų ekspoziciją, parodančią „Aušros“ muziejaus eksponatų „aukso fondą“ ir nuolatinę ekspoziciją, atskleidžiančią Šiaulių praeitį nuo seniausių laikų iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1918 m.

Lecture

Renginys ,,Kokliai. Molyje įamžinta istorija“
2023 m. birželio 15 d., ketvirtadienį, 16 val. Šiaulių istorijos muziejuje (Aušros al. 47, Šiauliai) vyks Europos archeologijos dienų renginys ,,Kokliai. Molyje įamžinta istorija“. Programoje: Šiaulių „Aušros“ muziejaus leidinio ,,Molyje įamžinta istorija“ (2022 m., sudarytojos Jūratė Kaučikaitė, Jūratė Paškonytė) pristatymas, Klaipėdos universiteto doktorantės, archeologės J. Paškonytės vieša paskaita ,,Pėdsakai molyje: Šiaurės Lietuvos dvarų kokliai“, koklių gamybos edukacija. Renginys nemokamas.

Leidinys ,,Molyje įamžinta istorija“ – ,,Aušros“ muziejuje tuo pačiu pavadinimu eksponuotos parodos katalogas. Jame pristatomi Šiaurės Lietuvos dvarų kokliai ir koklinės krosnys. Didžioji dalis koklių kolekcijų buvo sukauptos archeologinių tyrinėjimų metu. Paskaitoje ,,Pėdsakai molyje: Šiaurės Lietuvos dvarų kokliai“ doktorantė, archeologė J. Paškonytė pristatys naujausius ir aktualiausius savo tyrimų rezultatus apie dvarų koklius Šiaurės Lietuvoje.Su koklių gamyba dalyviai galės susipažinti ir praktiškai – dalyvaudami edukaciniame užsiėmime. Jo metu susirinkusieji išbandys amatininko profesiją ir iš molio nusilipdys koklį bei jį dekoruos.

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Accessibility

Visual disability

Šiauliai, Radviliškio r.

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejus

Burbiškio dvaro istorijos muziejus,
Burbiškio k., Pakalniškių sen., Radviliškio r. sav.,
LT-82206

https://www.daugyvenesmuziejus.lt

Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Burbiškio dvaro istorijos muziejus, Burbiškio k.,
Pakalniškių sen., Radviliškio r. sav.

Lecture

Doc. dr. Gintauto Zabielos paskaita „Raginėnų piliakalnio tyrinėjimai“.
2022 metų rudenį archeologai pirmą kartą tyrinėjo vos už keleto kilometrų nuo Burbiškio dvaro stūksantį Daugyvenės muziejaus paveldo objektą – Raginėnų piliakalnį. Apie tai, jog piliakalnyje gyventa nuo I tūkstantmečio antrosios pusės, liudija ir archeologų atidengti ne vieną šimtmetį menantys kultūriniai sluoksniai. Įdomiausias ir vis dar paslaptingiausias iš jų – XIII amžius, kuomet Raginėnuose stovėjusioje pilaitėje šalia kitų amatininkų buvo įsikūręs ir juvelyras. Būtent jo dirbtuvės liekanas ir pavyko aptikti archeologams.

5.00 €, There are discounted rates

Sunday 18 June de 13:00 à 14:00

General public

Workshop

Edukacija „Baltų papuošalai“
Juvelyras Evaldas Babenskas visus besidominčius pakvies į savo dirbtuvę, kur ne tik pasidalins jau atskleistomis senosios juvelyrikos paslaptimis, bet ir pamokys, kaip pačiam pasidaryti baltišką papuošalą.

5.00 €, There are discounted rates

Sunday 18 June de 14:00 à 16:00

General public

Exhibition

Paroda „Žvilgsnis į praeitį: senoji juvelyrika“
Kokie papuošalai galėjo būti kaldinami juvelyro dirbtuvėje? Be abejonės, tie, kuriuos vėliau archeologai aptinka senuosiuose baltų kapinynuose – antkaklės, segės, apyrankės, smeigtukai, žiedai... O kas ir kaip jais puošėsi? Apie tai bus pasakojama parodoje „Žvilgsnis į praeitį: senoji juvelyrika“, iliustruojant Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Archeologijos rinkinio eksponatais iš Pakiršinio, Pepalių, Taukuočių ir kitų Radviliškio rajonų senkapių.
Paroda veiks iki rugpjūčio 30 dienos.

5.00 €, There are discounted rates

Sunday 18 June de 13:00 à 18:00

General public

Telšiai, Telšiai

Žemaičių kaimo muziejus

Malūno g. 5, 87392, Telšiai

www.muziejusalka.lt

EUROPOS ARCHEOLOGIJOS DIENOS 2023 TELŠIUOSE.

Žemaičių muziejus „Alka“ kartu su Telšių rajono savivaldybe kviečia į dviejų dienų patyriminę kelionę „SIŪLAS. ODA. GELEŽIS“.

Birželio 16, 17 dienomis Telšių miesto gyventojai ir svečiai kviečiami nusikelti į Lietuvos priešistorę. Dviejų dienų patyriminėje kelionėje su mokslininkais ir rekonstruktoriais, renginio dalyviai susipažins su senaisiais amatais ir rekonstruktorių veikla. Edukaciniuose užsiėmimuose išbandys skirtingų amatų technologijas ir turės galimybę patys išbandyti archajinių gaminių gamybą.

Renginio metu lankytojai galės apžiūrėti ir susipažinti su Žemaičių muziejaus „Alka“ archeologinėmis vertybėmis, menančiomis priešistorės žmogaus kasdienybę.

Demonstration

Bronzinio kirvelio liejimas
Kirvelio liejimą atliks: Gvidas Slah
Saturday 17 June de 15:00 à 17:00

Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (15 years and up)

Workshop

Žalvarinių papuošalų gamyba
Užsiėmimą ves: Evaldas Babenskas.
Saturday 17 June de 14:00 à 15:00

Adults, Schoolchildren

Lecture

Spalvotojo metalo apdirbimo technologijos geležies amžiuje
Paskaitą skaitys: Evaldas Babenskas.
Saturday 17 June de 13:00 à 13:45

Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (15 years and up)

Workshop

Odinių dirbinių gamyba
Užsiėmimą ves: Arūnas Puškorius.
Friday 16 June de 14:00 à 15:00

Schoolchildren

Workshop

Archajinis juostų pynimas
Užsiėmimą ves: Ingrida Šilgalytė.
Friday 16 June de 14:00 à 15:00

Adults, Schoolchildren

Lecture

Ėjimas vingiais link idealios odinio dirbinio rekonstrukcijos
Paskaitą skaitys: Arūnas Puškorius.
Friday 16 June de 12:45 à 13:30

Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (15 years and up)

Lecture

Priešistorės tekstilė Baltijos jūros regione
Paskaitą skaitys: Ingrida Šilgalytė.
Friday 16 June de 12:00 à 12:45

Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (15 years and up)

Utena, Molėtai

Žygis „Videniškių archeologinis paveldas"

Liesėnų k., Videniškių sen., Molėtų raj.

Europos archeologijos diena Molėtų krašto muziejuje - žygis su paskaitomis „Videniškių archeologinis paveldas“ (veda archeologas A. Strazdas) ir „Gamtos istorijos pėdsakais: kuo laukiniai augalai buvo svarbūs mūsų protėviams“ (veda gamtininkas A. Gaidamavičius).

Renginio vieta: Liesėnų piliakalnis, Videniškių sen. Molėtų raj.

Laikas: 9.30 val.

Vilnius, Vilniaus miesto savivaldybė

Lietuvos nacionalinis muziejus

Arsenalo g. 1,
01143 Vilnius, Lietuva

https://lnm.lt/

Lietuvos nacionalinis muziejus – vienas pirmųjų viešų muziejų Lietuvoje. Šiandien jis saugo daugiau nei pusantro milijono eksponatų ir vienija vienuolika padalinių.

Open house

Nemokamas Archeologijos ekspozicijos lankymas (Senasis arsenalas)
Senasis arsenalas – išskirtinis Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys, pristatantis Lietuvos archeologijos istoriją nuo pat akmens amžiaus laikų iki valstybės susidarymo. Šiuo metu ekspoziciją papildo archeologei dr. Rimutei Rimantienei skirta taktilinė paroda „Ar galima šnekėtis man su jais?“, kurioje lankytojai turės išskirtinę galimybę liesti įspūdingiausių archeologinių eksponatų kopijas ir paklausyti praeities gyventojų pasakojimų.
Période(s) archéologique(s) :

Protohistory, Mésolithique, Néolithique, Âge du bronze

Free

Sunday 18 June de 10:00 à 18:00 et de 10:00 à 18:00Saturday 17 June de 10:00 à 18:00 et de 10:00 à 18:00Friday 16 June de 10:00 à 18:00 et de 10:00 à 18:00

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Visual disability, Hearing disability, Mental disability

Exhibition

Paroda „Paveldas - mano, visuomenės, valstybės“
Naujai atsidariusi paroda iliustruoja nelegaliai Lietuvoje surandamų ir neteisėtai laikomų archeologinių radinių bei kultūros kilnojamų vertybių kie-kius ir įvairovę, išryškina nelegalios prekybos minėtomis vertybėmis daromą žalą istorijos pažinimui ir kultūros paveldo išsaugojimui, kviečia ak-tyviai bendradarbiauti, užkardant archeologinių kultūros paminklų naikinimą ir prekybą archeologiniais radiniais.

Free

Sunday 18 June de 10:00 à 18:00 Saturday 17 June de 10:00 à 18:00 Friday 16 June de 10:00 à 18:00

Children, Family, Adults

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Mobility issues / wheelchair

Workshop

Patyriminė edukacija „Sveiki atvykę į akmens amžių!”
Pirmą kartą susitinka Kultūros naktis ir Europos archeologijos diena! Lankytojų laukia dvi unikalios galimybės: žaižaruojančių akmens amžiaus keraminių indų išdegimas lauže ir smailiadugniame puode ant laužo išvirtos arbatos degustacija. Renginys įtrauktas į festivalio „Kultūros naktis“ programą.
Veiklas veda Eglė Šatavičė (VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos”)
Jurgita Radžiūnaitė, Laura Sodeikaitė, Dainius Strazdas (VšĮ „Vilniaus puodžių cechas“)

Free

Friday 16 June de 15:00 à 23:00

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Mobility issues / wheelchair, Hearing disability, Mental disability

Workshop

Edukacinė veikla „Archeologas vienai dienai“
Į archeologinius tyrimus kviečiami mažieji smalsuoliai. Kartu su muziejaus archeologais jie turės galimybę „paragauti“ archeologo „duonos“ ir patirti tikrą atradimo džiaugsmą archeologinėje smėlio dėžėje.

Veiklas veda LNM archeologai

Free

Sunday 18 June de 11:00 à 17:00 Saturday 17 June de 11:00 à 17:00

Children, Family, Schoolchildren

Schoolchildren :

Primary, Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Mobility issues / wheelchair, Hearing disability, Mental disability

Workshop

Patyriminė edukacija „Sveiki atvykę į Akmens amžių“! II dalis
Akmens amžiaus puodžių cecho gyvensenos ir veiklos rekonstrukcija: atkasami ir iškraunami lauže išdegti rekonstruoti keraminiai indai. Pristatomos išdegtos akmens amžiaus puodų rekonstrukcijos ir rezultatai

Free

Saturday 17 June de 12:00 à 14:00

Children, Family, Adults, General public, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Mobility issues / wheelchair, Hearing disability, Mental disability

Workshop

Edukacinė veikla „Muziejaus restauratoriai pristato: pasimatuok restauratoriaus profesiją“
LNM restauratoriai demonstruos kaip išsaugomas pats seniausias mūsų paveldas. Lankytojai galės sužinoti daugiau apie restauratorių darbą, pama-tyti kaip konservuojami ir restauruojami kelių tūkstančių metų senumo medžio, kaulo, gintaro dirbiniai bei stebėti akmens amžiuje naudotų dirbi-nių pokyčius per mikroskopą.

Free

Sunday 18 June de 11:00 à 17:00 Saturday 17 June de 11:00 à 17:00

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Mobility issues / wheelchair, Hearing disability, Mental disability

Workshop

Edukacinė veikla „Gintaro apdirbimas akmens amžiuje“
Edukacijos metu lankytojai susipažins su akmens amžiaus meistrų gintaro apdirbimo įrankiais: titnagu, oda, smiltainiais, asiūkliais; sužinos apie gintaro drožimą, šlifavimą, gręžimą bei įvairių replikų pagal archeologinius radinius gamybą; pasigamins zoomorfinius ir antropomorfinius amuletus, gręžimo ar skutimo įrankius.

Veiklas veda Ruslanas Aranauskas, Gintaras Markevičius (Lietuvos liaudies buities muziejus)

Free

Sunday 18 June de 11:00 à 17:00 Saturday 17 June de 11:00 à 17:00

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Mobility issues / wheelchair

Workshop

Edukacinė veikla „Susipažinkite – titnagas”
Titnaginių dirbinių gaminimas: kaip titnagą paversti įrankiu, kokios buvo titnago apdirbimo technologijos ir kaip jos keistėsi, kokių strėlių antgalius gamino akmens amžiaus medžiotojai. Lankytojai bus kviečiami pasigaminti antgalių, rėžtukų, gremžtukų ir pabandyti glūdinti titnagą.

Free

Sunday 18 June de 11:00 à 17:00 Saturday 17 June de 11:00 à 17:00

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Primary, Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Mobility issues / wheelchair, Hearing disability, Mental disability

Workshop

Edukacinė veikla „Nusilipdyk akmens amžiaus indą“
Puodų molio masės paruošimas pagal senovinius receptus, indų lipdymas ir dekoravimas autentiškais būdais bei įrankiais. Lankytojai ne tik išgirs pasakojimą apie smailiadugnius puodus ir juos lipdžiusius puodžius, bet patys galės išmėginti akmens amžiuje naudotus molio receptus, lipdymo ir dekoravimo būdus, jų panaudojimą verdant arbatą ant laužo.

Veiklas veda VšĮ „Vilniaus puodžių cechas“

Free

Saturday 17 June de 14:00 à 17:00

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Preschool, Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Mobility issues / wheelchair

Workshop

Akmens amžiaus mada
Lankytojai bus kviečiami pamatyti akmens amžiaus pluoštų, tinklų, krepšių, pintų drabužių ir apavo ekspoziciją, pasimatuoti rekonstruotus pintus drabužius, stebėti pluoštų ir pintų dirbinių pristatymus.

Free

Sunday 18 June de 12:00 à 12:30 et de 16:00 à 16:30

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Hearing disability, Mental disability

Workshop

Tinklų nėrimas ir virvelių pynimas
Lankytojai bus kviečiami pamatyti akmens amžiaus pluoštų, tinklų, krepšių, pintų drabužių ir apavo ekspoziciją, pasimatuoti rekonstruotus pintus drabužius, stebėti pluoštų ir pintų dirbinių pristatymus.

Free

Sunday 18 June de 15:00 à 15:30 Sunday 18 June de 13:00 à 13:30 et de 14:00 à 14:30

Children, Family, Adults, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Accessibility

Hearing disability, Mental disability

Workshop

Edukacinė veikla „Pramogos akmens amžiuje“
Medinės ieties mėtymas į tolį ir virvės traukimas.


Free

Sunday 18 June de 12:30 à 13:30 et de 14:30 à 15:30

Children, Family, Schoolchildren

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years), Secondary school (15 years and up)

Vilnius, Vilnius City

Vilnensis Jewelry School Gallery

7 Dominikonu,
01131 Vilnius

http://www.vilnensis.eu/en/

Lecture and lesson “Vilnensis tradition today“

Workshop

Lecture and excursion
Lecture and excursion about the jewelry recreated according archaeological findings

Free

Friday 16 June de 15:00 à 16:30

General public

Accessibility

Mobility issues / wheelchair

Vilnius, Vilnius City

Workshop "Amatų gildija"

3-34 Skapo g 01121 Vilnius

http://www.amatugildija.lt/

Edukacija “2 in 1. Molinių verpstukų gamyba ir vilnos verpimas verpstuku“.

Workshop

Education “2 in 1“
Edukacija, kurios metu atliekama molinių verpstukų gamyba ir vilnos verpimas verpstuku.

Free

Sunday 18 June de 17:00 à 18:30

General public

Vilnius, Vilnius City

Emalio meno studija

10 Sv. Stepono,
01138 Vilnius

https://www.auksakaliugildija.lt/paroda-emalio-menas/

Legendos GELEŽINIS VILKAS įamžinimas ant vario.

Workshop

workshop
Edukacija „Legendos GELEŽINIS VILKAS įamžinimas ant vario“.

Free

Sunday 18 June de 14:00 à 15:00 et de 16:00 à 17:00Saturday 17 June de 14:00 à 15:00 et de 16:00 à 17:00Sunday 18 June de 18:00 à 19:00 Saturday 17 June de 18:00 à 19:00

Children, Family, Adults, General public, Schoolchildren

Accessibility

Mobility issues / wheelchair

Vilnius, Vilnius City

Audimo manufaktūra JŪRATĖ

Didžioji g. 20/Savičiaus g. 1,
01128 Vilnius

https://www.facebook.com/audimomanufaktura/

Amato demonstravimas ir mini rankinių Ekspozicija „Viduramžių įkvėpti“. Edukacija „Išauskime palinkėjimą Vilniui gimtadienio proga“.

Workshop

demonstration and workshop
Amato demonstravimas ir mini rankinių Ekspozicija „Viduramžių įkvėpti.“
Edukacija „Išauskime palinkėjimą Vilniui gimtadienio proga“.

Free

Friday 16 June de 14:00 à 16:00 Saturday 17 June de 15:00 à 17:00

Children, Family, General public, Schoolchildren

Vilnius, Vilnius City

Leather gallery "Sirena"

9 Ausros Vartu g, 01305 Vilnius

https://sirena.lt/

Odos amato edukacija „Autorinė odinė apyrankė“

Workshop

workshop
Dalyviai susipažins su odos dekoravimo būdais, išbandys odos dažymo, raižymo ir kalinėjimo technikas, pasigamins autorinę odinę apyrankę.

Free

Friday 16 June de 16:00 à 17:30

Children, Family, General public, Schoolchildren

Vilnius, Trakų rajonas

Trakų Salos pilis

Kęstučio g. 4

trakaimuziejus.lt

Since 1962, Trakai History Museum and its permanent exhibition, devoted to the history of the town of Trakai, its castles, and the land of Trakai, has been based at the ducal palace of the Trakai Island Castle. In 1992, 16 exhibition halls opened in the western casemates of Trakai Island castle; collections of furniture, pipes, stamps, clocks, china and glass, as well as hunting trophies, are shown there.

Lecture

Metalo restauravimo dirbtuvės
Edukacinis užsiėmimas „Metalo restauravimo dirbtuvės“ Dalyviai supažindinami su istorinio metalo restauravimo dirbtuvėmis, įranga, medžiagomis, restauratoriaus darbo ypatumais, restauruojamais eksponatais.
Kaip ir iš kur patenka metalo dirbiniai į restauratoriaus rankas? Kodėl jie sensta ir kaip restauratorius juos atgaivina? Sužinosite tai praktinio užsiėmimo – intervencinio konservavimo metu. Išmėginsite keletą restauravimo procesų – metalo dirbinio plovimą, paviršiaus valymą , pašalinsite įvairius nešvarumus ir rūdis.

Free

Friday 16 June de 11:00 à 13:00

Children

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years)

Lecture

Pažintis su archeologija
Edukacinis užsiėmimas „Tyrinėkime praeitį kartu!“ Užsiėmimo metu dalyviai turės galimybę pažvelgti į praeitį ir sužinoti, kaip archeologai tiria ir rekonstruoja istoriją, remdamiesi rastais artefaktais ir kitais duomenimis. Susipažins su tyrimų metodais bei įranga, kuri yra naudojama archeologinių kasinėjimų metu. Trumpai apžvelgsime pagrindinius archeologinio darbo principus.

Free

Friday 16 June de 09:00 à 10:00

Children

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years)

Lecture

Nematomas paveldas: piliakalniai
Edukacinis užsiėmimas „Nematomas paveldas: piliakalniai“ Užsiėmimo metu dalyviai sužinos kas yra piliakalnis, kokia šių gynybinių įrengimų istorija Lietuvoje? Piliakalniai – natūralios ar žmonių supiltos kalvos? Kaip skaityti piliakalniuose užkoduotą istorinę informaciją? - siekiama ne tik į juos atsakyti, bet ir išsikelti kitus klausimus, susijusius su piliakalnių istorija bei šių objektų tyrimų metodais, gilintis į ateities tyrimų perspektyvas, galimybes prisidėti prie piliakalnių tyrimų savo gimtajame krašte.

Free

Friday 16 June de 10:00 à 11:00

Children

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years)

Lecture

Dokumentų restauravimo dirbtuvės
Edukacinis užsiėmimas „Dokumentų restauravimo dirbtuvės. Susipažinsite su dirbtuvių aplinka, naudojamais įrankiais, medžiagomis. Sužinosite, kodėl „suserga“ knygos, kaip jas saugoti nuo „ligų“ ir ar galima knygą „pagydyti“.
O kokios knygos buvo rišamos Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje ir Trakų pilyje? Kas ir kam jas rišdavo? Norėsite patys tapti viduramžių knygrišiu? Prašom, galėsite išmėginti pagrindinius senosios knygrišystės procesus.

Free

Friday 16 June de 11:00 à 13:00

Children

Schoolchildren :

Secondary school (11-15 years)

-->